Je to tady! Přijď si zaběhat!

run for fun svetle page 001

Letos již počtvrté zveme všechny příznivce sportu a přátelé mateřské školy na tradiční běžecký závod RUN FOR FUN.

Akce se koná v obci Dušníky v sobotu 28. září od 9.30 hodin na fotbalovém hřišti. Nově jsme pro vás připravili trať 7 km, takže náruživí běžci si mohou vybrat, zda poběží tradiční "pětku" nebo novou "sedmičku".

Závod je pořádán pro běžce všech věkových kategorií. Veškeré informace naleznete na: 

rff.wz.cz

Zúčastnit se mohou i pěší, závod je možné pojmout jako rodinnou procházku s kočárky, s trekingovými holemi, nebo přijďte jen fandit.

Registrace on-line na:

https://forms.gle/UUxytCUYZxMrZRbS9

 

 

Běhej s námi pro radost z dobré věci!!

 

Sportování nás baví !!

A lehká atletika obzvlášť. Proto i letos sportovní klání v lekhé atletice. Zveme všechny přátelé mateřské školy a příznivce sportu na fotbalové hřiště, kde se můžete stát diváky, fanoušky a pomoci nám vytvořit tu správnou atmosféru.

duhová olympiáda 2019 1

Je dobojováno!!

Soutěž pro Zelené školy EkoEDA, která probíhala od prosince loňského roku do května letošního, právě skončila. Rodiče s dětmi se aktivně zapojili do sběru vysloužilých elektrozařízení, přenosných baterií a akumulátorů. Součástí soutěže byla i doplňková soutěž ve sběru mobilních telefonů a tabletů Staň se strážcem pralesa. Do soutěže nám přispěli i příbuzní našich dětí, přátelé školy, obyvatelé v obci. Veliké poděkování patří zaměstnancům Obecního úřadu, bez jejich pomoci si účast v soutěži nelze představit.

Ve středu 22. 5. jsme přijali pozvání společnosti REMA Systém do ZOO Praha na Den strážců pralesa, kde byly slavnostně vyhlášeny výsledky obou soutěží. Při této příležitosti měly děti  možnost vidět ukázku výcviku lachtanů, vystoupení se zvířaty v rezervaci Bororo, seznámily se s tříděním různých druhů odpadů, dozvěděly se o historii goril v pražské ZOO a jejich ochraně ve volné přírodě, o projektech ZOO Praha zaměřených na pomoc ohrožených druhů goril v Africe skrze podporu tamních strážců.

A jak to všechno dopadlo? Podívejte se na https://www.rema.cloud/skolaci-usetrili-recyklaci-temer-30-tisic-kilogramu-co2-v-soutezi-ekoeda-odevzdali-pres-44-tun-elektroodpadu/ a výsledky soutěže jsou k dispozici zde: https://www.rema.cloud/zelena-skola/ekoeda/

 

 

Den otevřených dveří

dod Dusniky3 page 001

Přijďte s námi oslavit Vánoce!

Přijďte nasát atmosféru Vánoc na Vánoční jarmark. Letos poprvé. Děti vyrobily mnoho dárků, které si budete mít možnost zakoupit. Nebude chybět živá hudba a občerstvení. Těšíme se na Vás.

ryba